Хмельничан закликають не спалювати листяХмельничан закликають не спалювати листя

Мешканців громади закликають не спалювати листя, а компостувати або здавати до Центру управління відходами

Відбулася нарада під головуванням заступника міського голови Миколи Ваврищука щодо запобігання спалюванню «зелених відходів» на території Хмельницької міської територіальної громади. Учасники обговорили інформаційну кампанію та способи боротьби із паліями, адже щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя, картоплиння, іншої рослинності та залишків від неї.

В рамках цих заходів заплановано проводити рейди за участі представників муніципальної дружини, Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, управління з питань екології та контролю за благоустроєм. Під час рейдів буде використовуватися дрон, який допоможе зафіксувати точки спалювання «зелених відходів». Рейди будуть проводитися в усіх населених пунктах, які входять до Хмельницької міської громади.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, що призводить до займання житлового господарства.

Одним із найзручнішим способів утилізації «зелених відходів» є компостування. На власній ділянці можна відвести для цього місце та мати органічні добрива.

Також в нашому місті з приватних домогосподарств, відповідно до графіку, раз на місяць вивозиться гілля.

Водночас, «зелені відходи» приймає Центр управління відходами (пр. Миру, 7 (поблизу міського полігону). Мешканці громади можуть самостійно привезти листя та здати до центру. Такі відходи у населення приймають безкоштовно.

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм нагадує, що відповідно до Правил благоустрою забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих правил ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.

Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. Відповідно до ухваленого закону в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгосподарських землях вогнем. За такі дії представники Державної екологічної інспекції Хмельницької області, Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області можуть притягнути порушника до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

Громадянам, які порушують пожежну безпеку, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *