СБУ заблокувала схему масштабних шахрайств у телекомунікаціях на ХмельниччиніСБУ заблокувала схему масштабних шахрайств у телекомунікаціях на Хмельниччині

СБУ заблокувала схему масштабних шахрайств у телекомунікаціях на Хмельниччині: майже 3 тисячі сім-карток та більше десятка sim-банків забезпечували анонімністьміжнародних дзвінків, збитки операторам та прибутки ділкам

Кіберфахівці Служби безпеки України в Хмельницькій області викрили та заблокували діяльність шахраїв, які «обійшли» захист українських мобільних операторів у технології міжнародної телефонії.

Безробітний і підприємець з Хмельниччини організували підпільний «центр комутації міжнародного зв’язку». Для цього використовували обладнання, яке дозволялоздійснювати міжнародні дзвінки під виглядом місцевих.

Міжнародний телефонний трафік перенаправляли у внутрішню телекомунікаційну мережу мобільних операторів. У результаті міжнародні дзвінки тарифікувалися за цінами національних.

До того ж,кіберзлодії гарантували своїм клієнтам повну анонімність при закордонних дзвінках. Тож користувачами їх «послуг» булиздебільшого телефонні шахраї, колекторські спілки, різного роду колцентри.

Також створювались умови для діяльності так званих ботоферм: реєстрації та анонімізації особистості у соціальних мережах, месенджерах, дошках оголошень та інших онлайн сервісах.

Встановлено, що послуги надавались представникам РФ. Їх оплату здійснювалали через електронні гаманці санкційних платіжних систем.

За даними слідства, організатори схеми використовували сім-картки операторів мобільного зв’язку України та СНД.

Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси зловмисники розмістили у власних оселях та в орендованих приміщеннях в Україні та закордоном.

Під час проведених у ході слідства обшуків за місцем мешкання організаторів схеми виявлено і вилучено:

-комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням;

-п’ять sim-банків на 128 каналів;

-шість sim-банків на 32 канали;

-GoIP шлюзи та антени, 3g модеми;

-понад 2,8 тисяч сім-карток операторів зв’язку, у тому числі РФ.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України, триває досудове слідство. Встановлюються всі особи, причетні до протиправної діяльності.

Заходи із викриття зловмисників проводились Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки спільно з УСБУ у Хмельницькій області спільно із фахівцями відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області та слідчим підрозділом Нацполіції за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *