[ad_1]

Депутати пропонують заборонити в Україні незаконний обіг товарів з військовими символами та використання в назвах товарів символів спротиву, на кшталт редиски «Азовсталь» або горілчаного набору «Стела Бахмута».

Що передбачає новий законопроєкт

Документ номер 9216 був створений народними депутатами України Сергієм Кузьміних та Георгієм Мазурашу. А повна назва законопроєкту звучить так: «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне введення в обіг на ринку України продукції, що містить символіку військового спротиву Українського народу російській збройній агресії».

Як зазначили автори, підприємці в гонитві за прибутками забувають про моральність і загальноприйняті норми. І мають на меті тільки нажитись на героїчних українських символах.

«ТМ «Героїчна Буча Комбуча» зі смаком цитрусу, пиво «Герої не вмирають», сухарики «ЗСУ», ковбаса «ЗСУ», горілка «Привид Києва», горілчаний набір «Стела Бахмута», посуд разового використання «Гостомель, Буча, Чорнобаївка, Ірпінь», насіння: «огірок Міць ТРО», «редиска Азовсталь» — це далеко неповний перелік «шедеврів маркетингу», який вражає цинізмом та аморальністю, — сказано в пояснювальній записці.

Саме тому автори документу переконані, що розраховувати на морально-етичну складову та високу свідомість підприємців не варто і пропонують ввести покарання за такі порушення, аж до кримінальної відповідальності.

Що пропонують додати

У законопроєкті пропонують доповнити Кримінальний кодекс України статтею 229-1. Вона має передбачити штраф від 17 до 51 тисячі гривень за «незаконне введення в обіг на ринку України продукції, що містить символіку військового спротиву українського народу російській збройній агресії». У випадку ж повторного порушення штраф складе від 51 до 136 тисяч гривень, а також порушника позбавлять права обіймати деякі посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Крім того, штраф від 170 до 255 тисяч гривень з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років може бути передбачений у випадку, якщо подібні дії були вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо такі дії вчинені в особливо великому розмірі.

Новий законопроєкт також передбачає встановлення заборони на використання у назвах юридичних осіб та назвах торгівельних марок окремої символіки та назв.

Забороняється використання символіки військового спротиву Українського народу російській збройній агресії (назви та атрибутика родів військ, військових підрозділів Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань; назви населених пунктів та місцевостей, постраждалих внаслідок російської збройної агресії, а також місць (населених пунктів чи їх частин), що є визнаними в установленому законом порядку символами стійкості та героїзму Українського народу; назви подій та військових операцій, пов’язаних із здійсненням заходів з протидії російській збройній агресії), — зазначають автори документу.

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *