[ad_1]

Відбулася презентація 3D візуалізації вул. Проскурівської і мобільного додатку, в рамках проєкту Програма міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток «Оголені». Масштабний культурний проєкт Комунальна установа «Агенція розвитку Хмельницького» реалізує за підтримки Українського культурного фонду.

Презентовано мобільний додаток, в якому доступна 3D візуалізація однієї з центральних вулиць міста — Проскурівської, від буд. 1 (Департамент інфраструктури міста) до буд. 37 (Хмельницький медичний коледж), протяжність — приблизно 360 м. Саме на Проскурівській зосереджена значна кількість будинків – об’єктів історико-культурної спадщини. Проте, на жаль, їхній зовнішній вигляд змінився до такої міри, що в них важко розпізнати об’єкти, що мають цінність. Під плиткою і фарбою ховається автентична цегла, декор здебільшого знищений, фасади зазнали значних змін, а рекламні вивіски часто далекі від існуючих вимог.

3D візуалізація створена на основі архівних фото з врахуванням вимог дизайнкоду. Тобто візуалізація показує, як могла б виглядати Проскурівська, якби максимально зберегла автентичний вигляд, а власники будинків дотримувались вимог дизайнкоду і дбали про збереження (або й відновлення) історичного вигляду будівель.

«У рамках проєкту «Оголені» виготовлено 10 інтерактивних картин, на яких можна побачити QR-код і напис «Оживи картину». При наведенні мобільного телефону на цей код картина буде оживати. Можна буде побачити саму картину у форматі 3D, вона буде об’ємною, а також порівняти з теперішнім виглядом цієї будівлі. Будинки, зображені на картинах, і знайомі хмельничанам, і не знайомі. З одного боку, це є вигляд будівлі максимально наближений до того, якою ця будівля була тоді, коли була побудована. На початку ХІХ століття забудувалася вулиця Проскурівська. Більшість будинків були побудовані з цегли, цегла була не облицьована. Виготовлялася вона тут, у Проскурові. Будинки були дуже красиво оздоблені цегляною кладкою, але за цей період історичні будівлі, на жаль, дуже змінили свій зовнішній вигляд, часто до непізнаваності. Картини будуть розміщені у медичних, освітніх і соціальних закладах міста» — розповіла працівниця Агенції розвитку міста Олена Ткачук.

Як зазначила директорка Агенції розвитку Хмельницького Леся Герасимчук, ця ідея об’єднала всіх, хто любить місто і хоче зберегти його історичну, культурну самобутність, яка нині вимагає уваги не лише влади, а й громадськості. Мета проекту — звернути увагу не лише на вигляд вулиць міста Хмельницького, будинків, а й привернути увагу громадськості до проблеми збереження і відновлення архітектурної спадщини. Від цього залежить туристична і інвестиційна привабливість нашого міста.

«Це європейська практика. У нас є гарні приклади відновлення фасадів будівель (вул. Проскурівська, 2 і 17). Дуже приємно, що багато підприємців вже відгукнулися і повідомили, що вони готові змінювати історичний вигляд будівель власним коштом, а є й такі, які взагалі не хочуть навіть змінювати вивіски, і це переважно не місцеві підприємці. Це стосується, всеукраїнських мереж, які орендують приміщення в цих будівлях (магазинів з продажу золота, мобільних телефонів тощо). Місцеві підприємці більш відповідальні, вони все-таки мешкають у цьому місті» — зазначила Леся Герасимчук.

Півтора роки тому було розроблено дизайнкод вулиці Проскурівської.

«Ми проводили роз’яснювальну роботу з підприємцями. Зараз можемо бачити результат, як змінилася ця вулиця. Наразі триває розроблення дизайнкоду вулиці Подільської, у планах – вулиці Кам’янецької і Соборної. Це центральні вулиці міста, які потрібно впорядкувати, зокрема їх зовнішній вигляд та колір фасадів історичних будівель, рекламу, вивіски, тобто привести до  єдиного стилю» — зазначила начальник відділу генерального плану управління архітектури та містобудування Юлія Трімасова.

Партнери проєкту – Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Управління архітектури та містобудування ХМР, Управління охорони здоров’я ХМР, ГО «Клуб інтелігенції польської «Сервус», ГО «Центр розвитку театру «Час Т».

Крім 3D візуалізації, в рамках проєкту передбачені виставки інтерактивних картин, проведення панельних дискусій (які вже відбулися), інформаційна кампанія, створення дизайнкоду і постановка театральної вистави («Проскурів, цегла і любов», прем’єра відбулася 29 серпня в Хмельницькому міському будинку культури).

Організатори події: Комунальна установа ХМР «Агенція розвитку Хмельницького», ТОВ «Скайрон» (м. Львів).

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *