На Хмельниччині за два місяці інспекційної кампанії виявлено понад 400 незадекларованих працівників


На Хмельниччині за два місяці інспекційної кампанії виявлено понад 400 незадекларованих працівників

В рамках реалізації положень Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік з 1 липня 2021 року посадовими особами Управління Держпраці у Хмельницькій області проводяться інспекційні відвідування з питань оформлення трудових відносин серед суб’єктів господарювання, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Так, за 2 місяці інспекційної кампанії  у 186 роботодавці регіону виявлено та задокументовано факт використання незадекларованої праці 441 найманого працівника. Найчастіше випадки використання незадекларованої праці трапляються серед суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність в наступних галузях: швейне виробництво, будівництво, торгівля, сільське господарство, промисловість.

При виявленні незадекларованих працівників інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення роботодавців до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю.

Однак, першочерговим завданням інспекторів праці є забезпечення додержання  роботодавцями вимог законодавства про працю, а не накладення штрафів. Тому, посадовцями Управління Держпраці проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, сприяння підвищення обізнаності щодо проблеми незадекларованої праці в цілому.

За результатами інформаційних відвідувань з 1 липня 2021 року роботодавцями легалізовано 3409 працівників.

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *