Учні хмельницького навчального закладу госпіталізовані з отруєннямУчні хмельницького навчального закладу госпіталізовані з отруєнням

У Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1, що у мікрорайоні Виставка, зафіксували отруєння у п’яти дітей – учнів початкової школи. Четверо з них госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні. Їхній стан лікарі оцінюють як середньої важкості.

Про це Суспільному розповіла медична директорка Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

За її словами, учора, 7 вересня, ввечері до лікарні звернулися батьки п’яти дітей з приводу харчового отруєння. Усі діти скаржилися на блювання та болі у животі.

«Четверо дітей було госпіталізовано до медзакладу, батьки однієї дитини від госпіталізації відмовилися. Усі діти, що звернулися до лікарні, є учнями молодших класів НВО №1. Стан дітей на сьогодні середньої важкості – у двох вже немає температури, у двох ще періодично піднімається температура», – прокоментувала Суспільному Нінель Марцонь.

За словами медичної директорки, усі маленькі пацієнти інфекційної лікарні відзначають, що їм не дуже смакувало м’ясо у плові, який вони учора споживали в шкільній їдальні. Утім, відзначає Нінель Марцонь, окрім плову діти вчора їли ще й багато інших різних продуктів.

«На сьогодні більше дітей, учнів НВО №1, до нас в лікарню не поступало», – каже Нінель Марцонь.

Вона додає: за прогнозами діти, які були госпіталізовані з харчовим отруєнням до інфекційної лікарні, пробудуть у них на лікуванні 5-7 днів.

На ситуацію, що склалася у НВО №1, де діти скаржилися на погане самопочуття, одразу ж відреагували у департаменті освіти та науки Хмельницької міськради, розповіла Суспільному його очільниця Надія Балабуст.

«Ми звернулися до Держпродспоживслужби, яка направила до НВО №1 своїх спеціалістів. Спільно із регіональним лабораторним центром там було відібрано зразки проб харчових продуктів та змивів, обстежено працівників на наявність збудників кишкових інфекцій. Наразі встановлюються причини масового захворювання дітей. Перші результати досліджень очікуємо вже сьогодні. Як тільки будемо їх знати, то будемо про них інформувати», – прокоментувала посадовиця.

За словами Надії Балабуст, наразі навчальний заклад працює у штатному режимі, але до з’ясування причин нездужання учнів, там ввели посилені дезінфекційні заходи.

«Сьогодні, 8 вересня, на уроках відсутні 232 дитини з 602 учнів початкової школи навчально-виховного об’єднання. Батьки повідомили учителів, що їхні діти не відвідуватимуть сьогодні заклад у зв’язку з хворобою, в разі необхідності вони звертатимуться до сімейних лікарів», – зазначила директорка департаменту освіти та науки міста.

За словами начальника управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Ігор Баланюк говорить, окрім зразків їжі, проводиться перевірка й 11 працівників НВО №1, які безпосередньо зайняті приготуванням їжі або контактують близько з самими дітьми, на бактеріо- та вірусоносійство. Результати усіх лабораторно-інструментальних досліджень будуть відомі через 3-4 дні, додає посадовець.

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *