Коли потрібно звертатися до стоматолога

Регулярні відвідування стоматолога запобігають утворенню нальоту та зубного каменю та гарантують відсутність ознак інших стоматологічних проблем або раку. Як і у випадку з багатьма аспектами здоров’я, чим швидше виявлені проблеми та активніше лікування, тим кращі результати.

Як часто вам слід відвідувати стоматолога, залежить від вашого конкретного випадку, але якщо у вас немає проблем і вас цікавлять вініри у Львові, заплануйте принаймні один раз на рік для чищення та оцінки. Однак, якщо у вас захворювання ясен, карієс або інші проблеми зі здоров’ям порожнини рота, вам може знадобитися додаткова робота.

Коли звернутися до стоматолога

Ще один важливий аспект гарного здоров’я ротової порожнини — знати, коли настав час відвідати стоматолога. Як зазначалося вище, чим швидше ви отримаєте допомогу, тим краще вам буде. Ознаки того, що пора записатися на прийом або звернутися за невідкладною допомогою, включають:

  • Зубний біль або випадання.
  • Кровоточивість ясен.
  • Утруднене жування або ковтання.
  • Постійна/регулярна сухість у роті.
  • Біль у щелепі (особливо при відкриванні/закриванні рота).
  • Плями та виразки на язику, яснах або всередині рота.

Деякі захворювання та методи лікування можуть сприяти виникненню проблем із зубами. Запишіться на прийом до свого стоматолога, якщо ви відчуваєте або переживаєте будь-яке з наступного:

  • Хронічні проблеми зі здоров’ям, такі як хвороби серця, діабет або вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).
  • Хіміотерапія та променева терапія.
  • Вагітність.
Коли потрібно звертатися до стоматолога

Важливість гігієни порожнини рота

Забезпечення хорошого здоров’я порожнини рота важливо не лише для покращення самооцінки, але й для загального самопочуття та здоров’я. Стоматологічні проблеми, такі як карієс і захворювання ясен, можуть викликати проблеми з жуванням і дискомфорт. Правила гігієни зубів включають належне чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки один раз на день, уникання куріння, алкоголю та цукру й напоїв, а також регулярний догляд у стоматолога.

Можна легко не помітити догляду за зубами. Занадто часто здоров’я ваших зубів відходить на другий план, ніж інші проблеми. Але ніколи не варто відкладати догляд за ротовою порожниною. Окрім забезпечення здорової та яскравої посмішки, підтримання здоров’я ротової порожнини приносить численні переваги та має розглядатися як частина загального плану здоров’я та оздоровлення.

У всьому цьому важливо, щоб ви пам’ятали, як почуваються ваші зуби та рот. Якщо щось здається не так, не соромтеся звернутися до свого стоматолога. Чим швидше ви отримаєте необхідну допомогу, тим краще вам буде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *