Кому та навіщо потрібно здавати аналізи на вітаміни

Аналіз на вітаміни один із найпопулярніших, його часто призначають лікарі, та й багато людей самостійно звертаються до лабораторій, щоб у черговий раз перевірити рівень вітамінів в організмі.

Коли потрібно здавати аналіз на вітаміни

Вітаміни безсумнівно відіграють важливу роль у функціонуванні організму та самопочутті людини. Недолік чи надлишок вітамінів може викликати низку проблем та збоїв в організмі, але самостійно визначити, що їх причина саме на рівні конкретного вітаміну не вийде. Справа в тому, що гіповітаміноз, як і авітаміноз, не має специфічних симптомів, які явно сигналізували б на проблему, і найчастіше вона може бути зовсім не у вітамінах, а, наприклад, у серцево-судинних захворюваннях, інфекціях, запальних процесах, алергіях тощо.

Здавати аналізи на вітаміни варто лише за направленням від лікаря. На основі ваших скарг, симптомів та історії хвороби він може припустити, що причина криється в якомусь із вітамінів, і підтвердити або спростувати це результатами аналізу.

Як розшифрувати результати?

Розшифровку результатів варто також довірити лікареві. Багато хто бачачи нестачу одного або кількох вітамінів, самостійно призначають собі вітамінні комплекси і приймають їх, не розібравшись у причині. Подібне самолікування не дає жодного результату або навіть нерідко призводить до наслідків, і продовжується вже лікуванням від гіпервітамінозу.

Гіповітаміноз дійсно може свідчити про те, що ви отримуєте у недостатній кількості якийсь вітамін із їжі. Але часто буває, що з доставкою вітамінів немає жодних проблем, але організм їх не приймає, внаслідок порушеного метаболізму. Визначити напевно в чому проблема зможе тільки ваш лікар, після вивчення історії хвороби.

Нестача вітамінів властива вагітним, веганам, курцям, людям з харчовою непереносимістю та розладами травлення. Якщо лікар визначить, що ви дійсно потребуєте збільшення рівня вітамінів — він призначить добавки.

Де здати аналіз на вітаміни?

Аналіз на вітаміни дійсно затребуваний, і застосовується для діагностування причин багатьох захворювань. Здати його можна в будь-якій лабораторії, відмінності яких у точності результатів, зручності здачі та якості обслуговування. Відділення медичної лабораторії CSD lab розташовані по всій Україні та присутні у понад 40 містах, а сучасне обладнання та автоматизований процес гарантують точні та безпомилкові результати. Приємним бонусом буде можливість здати аналізи вдома, з викликом медсестри або навіть передати матеріал кур’єром.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *