Роль кальцію в організмі людини

Кальцій є одним з найважливіших мінералів, необхідних людському організму. Наше тіло поєднує кальцій з іншими мінералами, утворюючи тверді кристали, які надають нашим кісткам міцність і структуру. Майже 99% кальцію в нашому організмі міститься в кістках.

Кальцій також необхідний для роботи м’язів, нервової передачі, внутрішньоклітинної сигналізації та гормональної секреції. Тривалий дефіцит кальцію називається гіпокальціємією і може призвести до остеопорозу, слабкості кісток і проблем із зубами.

Функції кальцію

1. Кальцій робить кістки міцними

Кальцій бере участь у формуванні та метаболізмі кісток. Кальцій міститься у формі гідроксиапатиту кальцію в кістках і зубах, який забезпечує твердість кісток і зубів. Кістки також служать резервуаром і джерелом кальцію для інших залежних від кальцію функцій в організмі.

2. Регулює скорочення м’язів

Кальцій стимулює численні кальцій-залежні сигнальні шляхи, які регулюють скорочення м’язів у скелетному та серцевому м’язах. Він викликає скорочення м’язів, реагуючи з актином і міозином м’язового волокна. У присутності кальцію актин і міозин зближуються, що призводить до скорочення м’язів. За відсутності кальцію актин і міозин не взаємодіють, що призводить до розслаблення м’язів.

3. Кальцій бере участь у передачі нейронних сигналів

Кальцій необхідний для нейронів, оскільки він бере участь у передачі нейронних сигналів, викликаючи вивільнення нейромедіаторів, що зберігаються в нервовій клітині. Нейромедіатори є хімічними месенджерами, які передають сигнали від одного нейрона до іншого.

4. Кальцій запобігає надмірній крововтраті

Кальцій разом з вітаміном К сприяє згортанню крові та запобігає надмірному кровотоку. Кальцій є складовою частиною каскадних реакцій, що беруть участь у згортанні крові.

5. Кальцій захищає нас від захворювань шкіри

Іони кальцію (Ca2+) в епідермісі важливі для регуляції диференціювання кератиноцитів і формування шкірного бар’єру. Порушення диференціювання кератиноцитів (клітин епідермісу) і дисфункціональний шкірний бар’єр можуть бути основними причинами запальних захворювань шкіри.

Симптоми дефіциту кальцію

Оскільки кальцій відіграє ключову роль в організмі, важливо звертати увагу на сигнали, які подає наше тіло.

Детальніше за посиланням: https://www.0372.ua/list/373006


Перевірте ці 10 ознак, щоб дізнатися, чи ваш рівень кальцію нижче необхідної кількості:

1. Ламкі нігті

Хронічний низький рівень кальцію часто призводить до ламкості нігтів. Нігті складаються із затверділого кератину і містять значну кількість кальцію. Кальцій відіграє ключову роль у підтримці твердості та структури нігтів і зберігає тканини нігтьового ложа здоровими. Недолік кальцію в організмі може призвести до сухості та ламкості нігтів, які легко розшаровуються, ламаються та відшаровуються.

2. Часті переломи та легкі поломки кісток

Оскільки майже 99% кальцію в нашому організмі міститься в кістках, не дивно, що дефіцит кальцію також вплине на здоров’я наших кісток. Низький рівень кальцію в організмі може спричинити ослаблення наших кісток, через що вони легко ламаються.

3. Сухість шкіри та екзема

Кальцій також міститься на зовнішніх шарах шкіри (епідермісі), де він відіграє важливу роль у відновленні та самовідновленні шкіри. Дослідження також пов’язують наявність кальцію зі старінням шкіри. Низький рівень кальцію в організмі може призвести до сухості та свербіння шкіри.

Екзема — ще одне захворювання шкіри, яке може розвинутися через хронічний дефіцит кальцію. Екзема — це загальний термін для шкірних висипань і запалень. Симптом включає свербіж, почервоніння та пухирі на шкірі. Екзема піддається лікуванню місцевими мазями та ліками, але краще також скоригувати споживання кальцію.

4. Жорстке волосся

Кальцій також відіграє ключову роль у підтримці здоров’я волосся. Кальцій сприяє секреції гормонів і деяких поживних речовин, таких як біотин, які допомагають росту волосся. Дефіцит кальцію може призвести до того, що волосся стає ламким, грубим і слабким. Швидке випадання волосся може бути однією з ознак нестачі кальцію в організмі.

5. Нерегулярне серцебиття

Серце є найважливішим м’язом в організмі людини, і регулярне скорочення залежить від кальцію. Кальцій необхідний для надсилання сигналів через нерви до серцевого м’яза для перекачування крові по всьому тілу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *