Що робити, якщо ніс закладений, але виділень немає?

Багато хто звик, що закладеність носа супроводжується виділеннями з носа. Але що робити, коли не можеш дихати і просто не можеш высморкатися?

Закладеність носа без нежиті рідко розглядається як самостійна хвороба.

Як правило, це не хвороба, яка розглядається як самостійна хвороба, і не привід для запису на прийом до лікаря. Але погіршується якість життя!

Чому може бути закладений ніс?

Перше, що спадає на думку, це вазомоторний риніт. Ось така собі нозологія, так лікарі називають будь-який нежить, який не є інфекційним чи алергічним.

Нижня частина носа не подразнюється ззовні, але може реагувати до гормональних змін, їжі або холодної води, стресу.  Така реакція пов’язана з порушенням вегетативної нервової системи. І якщо це так.

У цьому випадку симптоматичне лікування є відповіддю, коли не можна виключити основну причину.

Детальныше за посиланням: https://afisha.zp.ua/articles/krasa-i-zdorovya/chto-delat-esli-nos-zalozhen-a-otdelyaemogo-net_187.html

  1. Розростання аденоїдів є, мабуть, другою за поширеністю причиною. Велика кількість лімфоїдної тканини

Лімфатична тканина механічно звужує прохідність носових ходів, утруднюючи дихання.

Причини закладеності носа не так вже й складні, але лікування їх одне важке завдання. Питання «чому закладений ніс» і що з цим робити повинен відповідати лікар, а не фармацевт чи сусід-всезнайка.

Самолікування не тільки не приносить бажаного успіху, але і призводить до появи ускладнення.

Типова клінічна картина

Симптоми закладеного носа прості:

Утруднене або неможливе носове дихання.

Дихання через рот призводить до того, що червоний край губ стає сухим і тріскається.

Потріскані губи, хропіння або свист під час сну.

Як я можу цього позбутися?

Якщо ніс закладений без течії, слід відразу запідозрити заростання лімфатичної тканини. На щастя, це можна легко виправити хірургічним шляхом.

Вазомоторний риніт протікає складніше. Коли причина дисфункції носа полягає в гормональних змінах носа і горла. Якщо причиною дисфункції носа є гормональна зміна (наприклад, під час статевого дозрівання у підлітків), лікування може бути лише ефективним терапевтичним заходом. У підлітків, лікування може бути лише симптоматичним. 

У будь-якому випадку питання лікування та профілактики закладеності носа повинен вирішувати кваліфікований і досвідчений лікар. Іноді він може призначити не тільки місцеві, але і системні препарати для зміцнення імунної системи. Справа в тому, що пошкоджена слизова оболонка носа є чудовими воротами для інфекції, тому з ним варто боротися

Фітопрепарати комплексної дії (наприклад, Синупрет®)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *