[ad_1]

Перше, на що ми звертаємо увагу, коли вивчаємо етикетки продуктів – це їхній термін придатності і склад. І якщо з першим усе більш-менш зрозуміло, то в останньому можна дуже легко заплутатися і втратити пильність.

«Еко» та «біо» — це справді корисно? Що таке «модифікований» жир»? Чи може міститись сіль у несолоних продуктах?

На ці та інші питання, які часто проходять повз нашу увагу, але так багато важать, відповіла дієтологиня Ольга Безугла.

1. Дивитися на дату виготовлення й термін придатності.

2. Переглянути склад продукту: зазвичай інгредієнти перераховано за кількістю — від найбільшої до найменшої.

Це означає, що перший інгредієнт — це те, що виробник використовував найбільше. Хорошим правилом є сканування перших трьох інгредієнтів, які складають найбільшу частину того, що ви їсте. Продукт нездоровий, якщо перші інгредієнти включають рафіновані злаки, цукор або гідрогенізовані олії. Замість цього спробуйте вибирати продукти із цільними інгредієнтами, зазначеними як перші три інгредієнти.

3. Слідкуйте за розмірами порцій. Харчові етикетки вказують, скільки калорій і поживних речовин містить стандартна кількість продукту — часто рекомендована разова порція.

Ці розміри порцій часто набагато менші, ніж люди споживають за один раз. Якщо ви хочете знати харчову цінність того, що ви їсте, вам потрібно помножити порцію, зазначену на звороті, на кількість порцій, які ви спожили.

4. Звертайте увагу на вміст солі та цукру (їх можуть містити не лише солоні чи солодкі продукти, тому треба бути пильними).

5. Звертайте увагу на альтернативні назви цукру та трансжирів. Трансжири можуть приховуватися під словами: гідрогенізовані олії та жири, модифікований жир, кулінарний жир, спред — мікс тваринного та рослинного жирів, фритюрний жир, жир спеціального призначення.

6. Краще обирати продукти з меншою кількістю компонентів у складі. У великому переліку інгредієнтів з більшою ймовірністю будуть стабілізатори чи консерванти, або ж продукт був максимально перероблений.

7. Позначки «без глютену» та «без лактози» не вказують на те, що продукт корисніший. Цю їжу створено для людей з непереносимістю цих компонентів.

8. Позначки «біо», «еко». Не треба акцентувати на них увагу, а завжди читати склад. Іноді виробники можуть додавати їх, щоб продукт краще продавався.

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *