[ad_1]


Усі громадяни України, які через військову агресію Росії та військові дії на території країни, змушені були стати переселенцями, можуть отримати допомогу від держави.
Як оформити матеріальну допомогу вимушеним переселенцям через російську агресію, куди за нею звертатися і які потрібні документи, розповіли журналісти РБК-Україна.
У статті зазначено, що вимушені переселенці мають право оформити матеріальну допомогу – по 3000 гривень на кожну дитину або особу з інвалідністю, решта можуть отримати по 2000 гривень.
Як отримати матеріальну допомогу
Стати на облік ВПО (внутрішньо переміщені особи)
Подати заяву: особисто в органах соціального захисту населення, уповноваженої громади, до ЦНАПу. Або дистанційно – через програмні засоби Портала Дія (зараз проводяться роботи, орієнтовно – до кінця березня).
Отримати довідку про взяття на облік ВПО.
Подати заявку на отримання допомоги. Особисто – в органах соціального захисту, уповноваженому громадами, через ЦНАП. Дистанційно – через Портал Дія (буде доступно наприкінці березня).
Отримати виплати на особовий рахунок.
Важливі нюанси:
Матеріальна допомога вказується на банківський рахунок (за стандартом IBAN), зазначений у заяві.
Допомога виплачуватиметься щомісяця з моменту звернення та протягом усього військового стану плюс один місяць після його припинення або скасування.
Усім, хто встигне подати документи до 15 квітня, автоматично нарахують допомогу за березень.
Ця допомога не включається до розміру сукупного доходу сім’ї при отриманні інших видів соціальної допомоги та не оподатковується на доходи фізичних осіб.
Допомога з роботою
Усім роботодавцям, які офіційно братимуть на роботу вимушених переселенців в Україні, держава компенсує витрати у розмірі 6500 гривень за кожного працівника. Ці кошти підуть на оплату праці.
Житло
Усі українці, які дали притулок у себе вимушеним переселенцям, держава відшкодує по 450 гривень на місяць за кожну людину. Ці кошти підуть на компенсацію щодо оплати комунальних послуг.
Для отримання цих коштів власнику житла необхідно звернутися до місцевих органів самоврядування із відповідною заявою.
Компенсація становить 14,77 гривні на добу на одну особу. Тому компенсацію можна отримати навіть у разі, якщо вимушені переселенці жили тиждень чи кілька днів.
е-Підтримка у розмірі 6500 гривень
Ще один вид допомоги можна отримати у рамках програми е-Підтримка у розмірі 6500 гривень.
Таку допомогу можуть отримати мешканці Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Київської областей та мешканці Києва.
Хто може отримати:
наймані працівники, за яких роботодавець подав звітність за IV квартал 2021 року або загалом за 2021 рік, крім працівників бюджетних установ, фондів загальнообов’язкового державного страхування та державної служби;
чинні фізичні особи підприємці 1-4 групи, які подали звітність за IV квартал 2021 року або загалом за рік.
Тобто громадяни, які працювали/працюють неофіційно, отримати фінансову допомогу поки не зможуть.
Джерело: 0382.ua

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *