[ad_1]

Хмельницька влада звернулася до уряду України з пропозицією будівництва житла для українців, які вимушено переїхали в Хмельницький через бойові дії в інших регіонах.

Про це розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

За його словами, наразі міська влада має у планах будівництво майже 2600 квартир для орієнтовно 6 тисяч людей.

«Локацій під такі проєкти може бути кілька, але ми розглядаємо зараз саме ті, які можуть бути швидко забезпечені комунікаціями — водою, електричною енергією, газом. Зараз основна локація, яку ми розглядаємо – це територія між мікрорайоном Гречани та селом Олешин. Там земельна ділянка близько 12 гектарів і на ній можна було б збудувати десь 9 будинків. Ця ділянка у нас є в перспективному плані як територія житлової забудови, тому ми б могли її забудувати зараз триповерховими будинками, які швидко будуються, без залучення великогабаритної техніки. Також на таке будівництво спрощена система погоджень будівельної документації та щодо введення житла в експлуатацію. Тож такий проєкт можна реалізувати за пів року. Тим паче, можна збудувати одну секцію, заселити у неї людей, і почати будувати одразу другу секцію», — каже Микола Ваврищук.

За його словами, це буде соціальне житло, в основному одно-, можливо двокімнатні квартири, якими забезпечуватимуть переселенців.

«Зараз звернулися до уряду, чекаємо на їхнє рішення. Звісно, якщо воно буде позитивним, то можемо запропонувати ще кілька локацій у нашому місті для побудови такого соціального житла. Зараз все залежить від уряду, наскільки вони швидко спрацюють і дадуть нам «добро» на реалізацію такого проєкту, затвердять фінансування», — говорить посадовець.

До кошторисів, каже Ваврищук, ще не доходили, тож якою може бути вартість такого будівництва ще невідомо.

«Звісно, ми у цьому питанні розраховуємо на державне фінансування. Вважаємо, має бути державна програма. Знаю, що за таких умов, коли йде війна в країні, багато міжнародних донорів долучається до таких програм будівництва соціального житла. Тому будемо спілкуватися з Мінрегіоном та сподіватися, що програми державного фінансування таких будівництв будуть найближчим часом затверджені», — говорить заступник Хмельницького міського голови.

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *